آمریکا خواهان برگزاری انتخابات در نیکاراگوئه شد

به گزارش وبلاگ سفر، نیویورک- خبرنگاران- وزارت خارجه آمریکا در ادامه دخالت در امور داخلی کشورهای آمریکای لاتین، این بار متوجه نیکاراگوئه شده و خواسته است تا هرچه سریع تر، انتخاباتی آزاد و عادلانه در این کشور برگزار گردد.

آمریکا خواهان برگزاری انتخابات در نیکاراگوئه شد

به گزارش خبرنگار وبلاگ سفر، در بیانیه روز دوشنبه وزارت خارجه آمریکا آمده است: ایالات متحده، ادامه خشونت و سرکوب مردم نیکاراگوئه از جمله بازداشت خودسرانه صدها معترض مسالمت آمیز و خشونت علیه رسانه های مستقل در 16 مارس از سوی رژیم اورتگا را به شدت محکوم می نماید.

وی اضافه نمود: آمریکا به درخواست خود مبنی بر جوابگو کردن کسانی که بی توجهی شدیدی علیه حقوق بشر و آزادی های اساسی نشان داده اند، ادامه می دهد.

وزارت خارجه آمریکا ادامه می دهد: ما از رژیم اورتگا می خواهیم که به سرعت و بدون شرط همه بازداشتی های خودسرانه را آزاد کند، به آزادی اجتماع و بیان مردم نیکاراگوئه احترام بگذارد و برای اصلاح قانون انتخابات و برگزاری انتخاباتی آزاد و عادلانه در نزدیکترین زمان متعهد باشد.

این بیانیه اضافه می نماید: ما بار دیگر از اتحاد مدنی و مردم نیکاراگوئه برای درخواستشان مبنی بر بازگرداندن دمکراسی به وسیله راه های مسالمت آمیز حمایت می کنیم. مردم نیکاراگوئه مستحق داشتن دولتی هستند که به صدای آنها گوش دهد و به حقوق بشری و آزادی های اساسی آنها احترام بگذارد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در 29 بهمن ماه سال جاری در جمع آمریکایی های ونزوئلایی تبار در دانشگاه فلوریدا گفته بود: روزهای آخر سوسیالیسم نه فقط در ونزوئلا که در کوبا و نیکاراگوئه فرا رسیده است.

آمریکا تمام ابزارهای ممکن را برای تغییر رژیم در کشورهای آمریکای لاتین به کار گرفته است.

در این بین، برخلاف حمایت کامل آمریکا از رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا، ارتش و سایر مقامات این کشور از نیکلاس مادورو حمایت نموده اند و از 192 عضو سازمان ملل متحد، به ادعای آمریکایی ها تنها 50 کشور، خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت به رسمیت شناخته اند.

با این حال، آمریکا در کوشش است اوضاع را در نیکاراگوئه و کوبا هم متشنج کند تا بتواند زمینه های دخالت خود را در امور داخلی این کشورها هم فراهم آورد.

اروپام*1429

منبع: ایرنا

به "آمریکا خواهان برگزاری انتخابات در نیکاراگوئه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا خواهان برگزاری انتخابات در نیکاراگوئه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید