تدوین 500 شاخص علمی در راستای توسعه پایدار میراث فرهنگی اصفهان

به گزارش وبلاگ سفر، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان از اتمام مرحله اول طرح تدوین 500 شاخص علمی در راستای توسعه پایدار استان اصفهان در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توسط دفتر مطالعات و پژوهش این ادارۀ کل اطلاع داد.

تدوین 500 شاخص علمی در راستای توسعه پایدار میراث فرهنگی اصفهان

به گزارش وبلاگ سفر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، فریدون اله کمک مدیرکل میراث فرهنگی استان با اعلام این مطلب اضافه نمود: با عنایت به رسالت دفتر مطالعات و پژوهش ادارۀ کل میراث فرهنگی استان اصفهان، این مرکز کوشش نموده تادر راستای آنالیز خلاء های موجود در حوزه برنامه ریزی و همچنین انجام پیش بینی های لازم در راستای توسعه پایدار بخش های مختلف، اقدام به تدوین شاخص های عملکردی این ادارۀ کل در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان همچنین با اشاره به توسعه متوازن گردشگری در پهنه استان اصفهان اشاره نمود: با عنایت به توسعه گردشگری، ترویج صنایع دستی و همچنین افزایش کارگاه های مرمتآثارتاریخی وتوسعه فرهنگ حفاظت از میراث فرهنگی در پهنه استان، کوشش داریم تا در گام دوم بسوی توسعه پایدار حرکت کنیم، لذا این طرح در راستای آنالیز و هماهنگ سازی شاخص های عملکردی، نظم بخشی به فعالیت های آینده سازمان و رصد علمی فعالیت های ادارۀ کل تدوین شده است.

اله کمک همچنین اظهار کرد: در این طرح که در قالب یک پروژه پژو.هشی صورت گرفته، 500 شاخص علمی جهت نظارت بر عملکرد ادارۀ کل در حوزه های ستادی(مدیر کل)،حوزه های توسعه مدیریت، میراث فرهنگی، سرمایه گذاری، گردشگری،صنایع دستی، گردشگری وحفاظت ازآثارتاریخی تدوین شده است.

او اعلام کرد: مرحله اول تدوین این طرح شامل :تدوین 500 شاخصه علمی(که به مدت 6 ماه به طول انجامید)با همکاری مدیران و کارشناسان رشد اداره کل به انتها رسید،لذاکوشش شده تا کلیه برنامه ریزی های توسعه ائی اداره کل میراث فرهنگی استان ازنیمه دوم سال 1397براساس این طرح صورت پذیرد.

اله کمک همچنین توضیح داد: این شاخصه ها به گونه ائی تدوین شده اند که با توجه به نیازهای این اداره کل،درمرحله دوم ازقابلیت به روز رسانی نیز برخوردارند.

او اضافه نمود: ازجمله نقاط قوت این طرح می توان به نقش آن درکاهش هزینه های اداره کل در حوزه های برنامه ریزی واجرا،ایجاد هماهنگی بیشتر میان بدنه کارشناسی بخش های مختلف اداره کل وتسهیل در تصمیم گیری برای مدیران بخشهای مختلف اداره کل درراستای دست یابی به توسعه پایدار در پهنه استان اصفهان اشاره نمود.

منبع: میراث آریا

به "تدوین 500 شاخص علمی در راستای توسعه پایدار میراث فرهنگی اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین 500 شاخص علمی در راستای توسعه پایدار میراث فرهنگی اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید