تشدید تدابیر برای مقابله با کرونا در ترکیه، ممنوعیت ورود و خروج به 30 کلان شهر

به گزارش وبلاگ سفر، رئیس جمهور ترکیه گفت: از بامداد شنبه مبادی ورودی و خروجی 30 کلان شهر و استان زونگولداک به جز موارد استثنا ممنوع می گردد، این ممنوعیت در مرحله اول برای 15 روز اعمال خواهد شد.

تشدید تدابیر برای مقابله با کرونا در ترکیه، ممنوعیت ورود و خروج به 30 کلان شهر

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سفر به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی که شامگاه آدینه انجام گرفت در تشریح تدابیر جدید این کشور برای مقابله با کرونا گفت: از بامداد شنبه مبادی ورودی و خروجی 30 کلان شهر و استان زونگولداک به جز موارد استثنا ممنوع می گردد، این ممنوعیت در مرحله اول برای 15 روز اعمال خواهد شد. همچنین از فردا همه افراد در اماکن عمومی مانند بازارها یا مارکت ها٬ ملزم به استفاده از ماسک خواهند بود.

ر ئیس جمهور ترکیه همچنین گفت: ممنوعیت تردد برای تمامی شهروندان زیر 20 سال در سراسر کشور اعمال می گردد. با افرادی که به هشدارها توجه ننمایند، برخورد قضایی و اداری خواهد شد.

اردوغان اضافه کرد: ضروری است همه شهروندان مان در اماکن پرازدحام از ماسک استفاده نمایند و ملزم به رعایت توصیه های بهداشتی باشند. مقابله با کرونا نیازمند همبستگی و کوشش تک تک 83 میلیون نفر کشورمان است.

وی توضیح داد: به ملت مان اعتماد دارم و جلوه آن را در رفتار مردم می بینیم. هر قدر که قوانین را رعایت کنیم، شیوع این بیماری را می توانیم تحت کنترل بگیریم و از بین ببریم. به هیچ وجه نباید در کوچه و خیابان تجمع کنیم. انتظار ما از ملت مان این است که هرکس قرنطینه خانگی را اعمال کند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تشدید تدابیر برای مقابله با کرونا در ترکیه، ممنوعیت ورود و خروج به 30 کلان شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید تدابیر برای مقابله با کرونا در ترکیه، ممنوعیت ورود و خروج به 30 کلان شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید