تقابل جذاب رئال و بارسا برای صدرنشینی ، لشگر غایبان زیدان برای دیدار بزرگ

به گزارش وبلاگ سفر، تیم های فوتبال بارسلونا و رئال مادرید در مهم ترین دیدار این روز های فوتبال جهان برابر هم صف آرایی می کنند.

تقابل جذاب رئال و بارسا برای صدرنشینی ، لشگر غایبان زیدان برای دیدار بزرگ

به گزارش، تیم های فوتبال رئال مادرید و بارسلونا در یکی از مهم ترین بازی های فوتبال باشگاهی جهان روز چهارشنبه از ساعت 22 و 30 دقیقه به وقت تهران در ورزشگاه نیوکمپ به مصاف یکدیگر می فرایند. این دیدار همواره حساس و مهم بوده است و در چند سال گذشته از بالاترین سطح فوتبال جهان برخوردار بوده است. مصاف 2 تیم به ال کلاسیکو معروف است و به دلایل مختلفی در جهان و اسپانیا اهمیت زیادی دارد، جدال 2 تیم همواره تقابل ستاره های بزرگ جهان بوده است و علاوه بر آن هم از جنبه های مختلفی در اسپانیا حساس بوده، جدال فردا شب 2 تیم علاوه بر تمام این موارد با توجه به جایگاه 2 تیم در جدول رده بندی هم مهم است.

یکی از دلایل اهمیت ال کلاسیکو در ستال های گذشته به مسائل سیاسی موجود در سرزمین ماتادور ها باز می شود، علاوه بر آن هم رویارویی مسی و رونالدو و همچنین دیگر ستارگان فوتبال جهان در این دیدار به اعتبار آن کمک کرده است، نتایج فوق العاده هر 2 تیم در سال های گذشته هم از عوامل تاثیر گذار در اهمیت این باز بوده است.

مصاف بارسا و رئال شاید در یکی - 2 سال گذشته اهمیت قبل را نداشته باشد که بازهم برای آن می توان دلایل زیادی از جمله نبود ثبات در 2 تیم، به دست نیامدن جام های بزرگ و نبود رقابت برای قهرمانی در رویداد ها مختلف و جدایی ستارگان از جمله جدایی رونالدو از رئال مادرید در نظر گرفت با این حال تقابل امسال 2 تیم بسیار مهم است و می تواند حتی در قهرمانی برنده هم تاثیر گذار باشد. تیم های فوتبال بارسلونا و رئال مادرید این روز ها در لالیگا 35 امتیازی هستند و تنها به دلیل تفاضل گل در رتبه های اول و دوم قرار گرفته اند. همین مسئله می تواند اهمیت این بازی را بیشتر کند.

آبی اناری پوشان و کهکشانی ها امسال حضور خوبی هم در بازار جابجایی داشته اند و بازیکنانی، چون گریژمان و هازارد را به خدمت گرفته اند. با این حال هر 2 تیم برای این بازی مهم و حساس غایب هایی دارند، هازارد، رودریگوئز، واسکوئز، مارسلو و آسنسیو غایبان رئال برای این باز هستند و دمبله هم تنها غایب آبی اناری پوشان است. جدال جذاب 2 تیم قرار بود زودتر برگزار شود، اما برخی مسائل این بازی را به تعویق انداخت و قرار است این بازی حساس فردا شب برگزار شود.

آمار

  • تیم های فوتبال بارسلونا و رئال مادرید در حالی برابر هم صف آرایی می کنند که این دیدارشان 276 مین دیدار 2 تیم و 247 مین تقابل رسمیشان خواهد بود، آبی اناری پوشان در این جدال بهتر از رقیبشان بوده اند و در مجموع دیدار های رسمی و غیر رسمی تا به امروز 115 برد را ثبت کرده اند این در حالی است که در مجموع همین دیدار ها رئال مادرید تنها 96 مرتبه بردنده بوده است.
  • آمار دیدار های رسمی 2 تیم هم به سود آبی اناری ها است، کاتالان هم در مجموع 243 دیدار قبل 96 بار برده اند این در حالی است که کهکشانی ها تنها در 95 بازی برنده بوده اند.
  • نخستین دیدار 2 تیم در 13 می 1902 برگزار گشت که در آن دیدار تیم فوتبال بارسونا پیروز شد با نتیجه 3 -1 برنده بازی باشند. جالب اینجاست که آخرین برد هم برای بارسلونا بوده است و آن ها در رقابت های فصل گذشته لالیگا توانستند در ال کلاسیکو 1 - 0 برنده باشند. جدال جذاب 2 تیم، اما بازی هایی با نتایج عجیب و غریب هم داشته است، پر گل ترین برد رئال به سال 1943 و به دیداری در کوپا دل ری باز می شود که در آن بازی سفید پوشان مادرید پیروز شدند با نتیجه 11 - 1 برنده بازی باشند. پر گل ترین برد بارسلونا هم در سال 1913 رقم خورد و آن ها با نتیجه 7 - 0 برابر رئالی ها برنده شدند. در مجموع، اما آمار بازی های پر گل به سود بارسلونا است، آبی اناری پوشان در مجموع 8 مرتبه برد پر گل داشته اند و رئالی ها تنها در 6 بازی با اختلاف زیاد برنده شدند.
  • آخرین دیدار پر گل 2 تیم هم در سال 2010 رقم خورد، در آن سال مورینیو سرمربی رئال بود و پپ گواردیولا هم هدایت بارسلونا را بر عهده داشت، بارسایی ها در آن بازی با نتیجه 5 - 0 برنده شدند، البته ناگفته نماند که پس از آن هم 2 تیم مصاف های پر گلی داشتند، اما در هیچ کدامشان دیگر چنین اختلافی ثبت نشد.
  • بهترین گل زن تاریخ رقابت های ال کلاسیکو مسی آرژانتینی با 28 گل است.
  • سانچز مارتینز با 46 مرتبه حضور بیشترین بازی را در ال کلاسیکو انجام داده است، این بازیکن در رئال مادرید بازی می کرد.
  • دیدار های 2 تتیم تنها در خاک اسپانیا برگزار نشده است و چند بازی این مصاف هم در کشور های مختلف از جمله ونزوئلا برگزار گشته است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تقابل جذاب رئال و بارسا برای صدرنشینی ، لشگر غایبان زیدان برای دیدار بزرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل جذاب رئال و بارسا برای صدرنشینی ، لشگر غایبان زیدان برای دیدار بزرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید