جو بایدن: ترامپ به اتهام خیانت به آمریکا باید استیضاح شود

به گزارش وبلاگ سفر، تسنیم نوشت: معاون رئیس جمهور سابق آمریکا اقدامات ترامپ در ماجرای اوکراین گیت را خیانت به آمریکا خواند و خواستار استیضاح وی شد.

جو بایدن: ترامپ به اتهام خیانت به آمریکا باید استیضاح شود

جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا (باراک اوباما) خواستار استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی این کشور به دلیل خیانت به ملت شد.

جو بایدن که یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای رقابت با ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 نیز محسوب می شود، ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی در جمع هواداران خود در شهر راچستر ایالت نیوهمپشایر اعلام کرد: دونالد ترامپ به سوگند ریاست جمهوری خود پایبند نبوده، به ملت خیانت کرده و اقداماتی را انجام داده که سزاوار استعفا است.

وی گفت: برای اینکه قانون اساسی خود، دموکراسی خود و اتحاد خود را حفظ کنیم، او باید استیضاح شود.

ماجرای رسوایی موسوم به اوکراین گیت پس از آن آغاز شد که افشاگر یا افشاگرانی از کاخ سفید به رسانه ها و نمایندگان کنگره اطلاع دادند که ترامپ در جریان مکالمات تلفنی از رئیس جمهور اوکراین خواسته است که دستور انجام تحقیقاتی را در مورد تخلفات مالی احتمالی پسر جو بایدن معاون سابق رئیس جمهور آمریکا (باراک اوباما) صادر کند. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه کمک های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته کرده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان به همراه دیگر نمایندگان این حزب در کنگره آمریکا، درخواست ترامپ از رئیس جمهور اوکراین برای انجام تحقیقات علیه بایدن و گروکشی از اوکراین در این قضیه را مصداق سوءاستفاده از قدرت خوانده و به همین دلیل روند استیضاح وی را کلید زده اند.

64231

منبع: خبرآنلاین

به "جو بایدن: ترامپ به اتهام خیانت به آمریکا باید استیضاح شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جو بایدن: ترامپ به اتهام خیانت به آمریکا باید استیضاح شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید