رسانه های بین المللی: ایران با رژه نظامی خواهان خروج بیگانگان از خلیج فارس شد

رسانه های مختلف به برگزاری رژه نیروهای مسلح ایران در یکشنبه در شهرهای مختلف کشور و نمایش انواع تسلیحات بومی از جمله سامانه باور-373 و موشک خرمشهر با کلاهک ارتقا یافته اشاره کردند.

رسانه های بین المللی: ایران با رژه نظامی خواهان خروج بیگانگان از خلیج فارس شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های بین المللی برگزاری رژه نیروهای مسلح ایران در روز یکشنبه 31 شهریور در تهران و بعضی شهرهای دیگر را پیغام ایران به نیروهای بیگانه جهت ترک خلیج فارس توصیف کردند.

وبگاه بیزینس اینسایدر در گزارشی که دوشنبه منتشر شد، نوشت که ایران در حالی نیروها و جنگ افزارهای مختلف خود را یکشنبه به نمایش گذاشت که حسن روحانی رئیس جمهور این کشور در سخنانی خواستار ترک خلیج فارس از سوی آمریکا و دیگر نیروهای بیگانه شد.

وبگاه عرب نیوز نیز در گزارشی در این زمینه نوشت، در حالی که عربستان برای برگزاری روز ملی خود آماده می گردد، ایران روز یکشنبه در رژه نظامی در تهران انواع تانک ها و خودروهای زرهی را به نمایش گذاشت.

به نوشته این وبگاه عربستانی، ایران علاوه بر نمایش سلاح های مختلف، موشک بالستیک خرمشهر با کلاهک ارتقا یافته را به نمایش گذاشت. این موشک بردی معادل 2000 کیلومتر دارد.

روزنامه انگلیسی تلگراف نیز در همین رابطه با اشاره به حضور مقام های مختلف ایرانی در این رژه نوشت: ایران سامانه دفاع هوایی سوم خرداد که چندی قبل توانست یک پهپاد آمریکای را سرنگون سازد به نمایش گذاشت . این کشور در این رژه موشکی با برد معادل 1250 مایل که می تواند پایگاه های آمریکا در منطقه و همچنین سرزمین های اشغالی را هدف قرار دهد به نمایش گذاشت.

شبکه خبری پرس تی وی با انعکاس ویژه این رویداد نوشت: در بین تجهیزات نظامی بومی توسعه یافته که در رژه در تهران به نمایش گذاشته شد، سامانه پدافند هوایی حائل برای اولین بار رونمایی شد. حائل یک سامانه پدافند هوایی مجهز به رادار پسیو است و انواع موشک های کروز و هواپیماهای بدون سرنشین را شناسایی می نماید.

سامانه باور 373

ایران همچنین پهپاد کمان-12 را نیز در جریان این رژه به نمایش گذاشته شد.این پهپاد قادر به حمل چهار بمب 22.6 کیلوگرمی است و برد پروازی آن 1000 کیلومتر است. سامانه دفاع موشکی باور- 373 نیز برای اولین بار در یکشنبه به نمایش گذاشته شد.

گفته می گردد که این سامانه برتر از اس -300 ساخت روسیه و سامانه دفاع هوایی پاتریوت ساخت آمریکاست.

پهپاد کمان

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "رسانه های بین المللی: ایران با رژه نظامی خواهان خروج بیگانگان از خلیج فارس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه های بین المللی: ایران با رژه نظامی خواهان خروج بیگانگان از خلیج فارس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید