پایان بدهی 2 هزار میلیارد تومانی بنیاد شهید به دانشگاه ها چه شد؟

بدهی های بنیاد شهید به تمام دانشگاه های کشور 2 هزار میلیارد تومان اعلام شده و این در حالی است که این ارگان تنها توان پرداخت حقوق و دارو های خانواده های شهدا را دارد.

پایان بدهی 2 هزار میلیارد تومانی بنیاد شهید به دانشگاه ها چه شد؟

علی آهون منش رئیس شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ایران در گفت وگو با خبرنگار ، درباره واگذاری ساختمان های بنیاد شهید بابت بدهی های خود به دانشگاه های کشور اظهار کرد: بنیاد شهید یک جلسه در مورد آنالیز بدهی های خود به تمام دانشگاه های کشور از جمله آزاد، دولتی، غیرانتفاعی، پیغام نور در کمیسیون آموزش مجلس شورای عالی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

او درباره کل بدهی های بنیاد شهید به دانشگاه گفت: در آن جلسه بدهی های بنیاد شهید به تمام دانشگاه های کشور مبلغ 2 هزار میلیارد تومان عنوان شد و مسئولان بنیاد شهید نیز اعلام کردند با بودجه ای که دولت برای این بنیاد در نظر گرفته بود ما فقط توان پرداخت حقوق و دارو های خانواده های شهدا و جانبازان را داشتیم.

دارو و حقوق ماهیانه خانواده های شهدا و جانبازان اولویت اول بنیاد شهید

رئیس کل دانشگاه های غیرانتفاعی با بیان اینکه دولت 100 میلیارد تومان برای شهریه دانشجویان خانواده های شهدا و جانبازان دانشگاه ها به حساب بنیاد شهید واریز نموده است، اضافه کرد: بنیاد شهید ردیف این پول را تغییر داده و این پول را صرف دارو ها و حقوق ماهیانه خانواده های شهدا و جانبازان نموده است.

آهون منش اظهار کرد: قرار بر این بود که بنیاد شهید بدهی ها را تبادل کند و از اموال خود که شامل ساختمان، کارخانه و ... است، این بدهی ها را پرداخت کند، اما این در حالیست که در پی اجرای این طرح، بنیاد شهید ساختمان هایی را که دارای مسائل مالیاتی بودند معرفی نموده است و دانشگاه آزاد در زمان پیگیری این تبادل به اصل ماجرا پی برد.

او با بیان اینکه با توجه به مسئله دار بودن ساختمان های بنیاد شهید تبادلی صورت نگرفت، گفت: طی این جلسه مقرر شد که مجلس و دولت در بودجه سال 99 ردیف هایی را برای اوراق قرض ملی جهت بدهی های بنیاد شهید چاپ نمایند و علاوه بر این، نامه ای تحت عنوان تسریع در پرداخت بدهی ها به رئیس جمهور نوشته شد.

گفتنی است؛ بیشترین بدهی بنیاد شهید با مبلغ 1 هزار و 200 میلیارد تومان، مربوط به دانشگاه آزاد است و پس از آن دانشگاه دولتی با نزدیک به 60 میلیارد تومان و دانشگاه غیرانتفاعی با 55 میلیارد تومان در رده های دوم و سوم قرار دارند.

انتهای پیغام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پایان بدهی 2 هزار میلیارد تومانی بنیاد شهید به دانشگاه ها چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایان بدهی 2 هزار میلیارد تومانی بنیاد شهید به دانشگاه ها چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید