مراجعه بیش از 2 هزار بیمار با علائم مشابه آنفلوآنزا به بیمارستان های ایلام

به گزارش وبلاگ سفر، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: بیش از 2 هزار بیمار با علائم مشابه آنفلوآنزا به بیمارستان های ایلام مراجعه کردند که از این تعداد 250 نفر مبتلا به آنفلوآنزا بوده و تحت درمان قرار گرفتند.

مراجعه بیش از 2 هزار بیمار با علائم مشابه آنفلوآنزا به بیمارستان های ایلام

به گزارش گروه دیگر رسانه های وبلاگ سفر، جمیل صادقی فر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام عصر امروز در گفتگویی گفت: از ابتدای شیوع بیماری آنفلوآنزا تا به امروز بیش از 2 هزار بیمار با علائم مشابه آنفلوآنزا مانند سرما خوردگی به سطح بیمارستان های ایلام مراجعه نموده اند.

وی اضافه نمود: از این تعداد بیش از 250 نفر مبتلا به بیماری آنفلوآنزا بوده که تحت درمان قرار دریافتد.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان نمود: مردم استان نگران کمبود داروی مرتبط با آنفلوآنزا نباشند و غذا هایی مانند آش و سوپ، مصرف مایعات زیاد و ... را برای بهبود این بیماری استفاده نمایند.

وی، بر لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه تاکید نمود و گفت: دریافت دستمال بر روی بینی و دهان هنگام عطسه یا سرفه نکته دیگری است که حتما باید مورد توجه باشد.

صادقی فر توضیح داد: کم کردن فعالیت هایی مانند بوسیدن، درآغوش دریافت و حتی دست دادن در فصل پاییز از دیگر توصیه های پزشکی برای پیشگیری از بروز بیماری آنفلوآنزا است.

وی با اشاره به بعضی از راه های مؤثر در پیشگیری از بروز آنفلوانزا، مطرح نمود: شستشوی مرتب دست ها مهم ترین راه چاره برای پیشگیری از بروز این بیماری است. همچنین دوری از افراد مبتلا راه چاره بعدی است؛ چرا که ترشحات دهان و بینی فرد مبتلا یکی از مهم ترین راه های انتقال این ویروس است.

گفتنی است، آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی است که با تب ناگهانی، لرز، سردرد، سرفه خشک، گلو درد و درد عضلانی همراه است.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مراجعه بیش از 2 هزار بیمار با علائم مشابه آنفلوآنزا به بیمارستان های ایلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراجعه بیش از 2 هزار بیمار با علائم مشابه آنفلوآنزا به بیمارستان های ایلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید