مسکو: با وجود فشارها به همکاری با ایران در زمینه هسته ای ادامه می دهیم

به گزارش وبلاگ سفر، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که با وجود فشارها و تحریم های واشنگتن، مسکو به همکاری با ایران در زمینه هسته ای ادامه خواهد داد.

مسکو: با وجود فشارها به همکاری با ایران در زمینه هسته ای ادامه می دهیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سفر، ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه روز آدینه اطلاع داد که مسکو به همکاری کامل خود با ایران، از جمله در حوزه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای، ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود: روسیه قطعا به همکاری سودمند و دوجانبه در تمامی زمینه ها از جمله در حوزه همکاری صلح آمیز هسته ای با ایران، با وجود فشار و تحریم ها غیرقانونی واشنگتن ادامه می دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه افزود: ما از تمامی کشورها می خواهیم تا با یکدیگر متحد شویم و به آمریکا اجازه ندهیم که به تنهایی کنترل همکاری تجاری و اقتصادی بین المللی را در اختیار بگیرد.

یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز آدینه در چهاردهمین گزارش خود در مورد راستی آزمایی اجرای برجام، پایبندی جمهوری اسلامی ایران به این توافق را تایید کرد.

بر اساس توافقی که سه سال پیش در شهر وین اتریش به دست آمد، ایران پذیرفت به مدت ده سال فعالیت های هسته ای خود را محدود کند. در مقابل، گروه موسوم به 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) هم قرار بود تحریم های مرتبط با هسته ای ایران را برطرف کند. دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال جاری با فاجعه بار خواندن این توافق، از آن خارج شد و تحریم های برطرف شده ذیل این توافقنامه را بار دیگر علیه ایران اعمال کرد.

با وجود خروج آمریکا از برجام، اجرای تعهدات ایران همچنان ادامه دارد و اتحادیه اروپایی اعلام نموده که میخواهد با تضمین منافع اقتصادی ایران، برجام را حفظ کند. از زمان خروج آمریکا از توافق هسته ای، بسیاری از شرکت های اروپایی از بیم تحریم های آمریکا، بازار ایران را ترک نموده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مسکو: با وجود فشارها به همکاری با ایران در زمینه هسته ای ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: با وجود فشارها به همکاری با ایران در زمینه هسته ای ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید