مصرف بیش از حد گوشت قرمز خطر مرگ ناشی از سرطان را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ سفر، یک مطالعه اخیر نشان می دهد مصرف بیش از حد پروتئین های بر اساس گوشت قرمز خطر مرگ ومیر ناشی از سرطان را افزایش می دهد.

مصرف بیش از حد گوشت قرمز خطر مرگ ناشی از سرطان را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، نتیجه مطالعه اخیر محققان نشان می دهد مصرف بیش از اندازه پروتئین های بر اساس گوشت قرمز خطر مرگ ناشی از سرطان را تا 4 درصد افزایش می دهد. در مقابل مصرف پروتئین های به دست آمده از سایر منابع با کاهش خطر سرطان همراهی دارد. پژوهشگران می گویند این رابطه به علت مواد سرطان زا و چربی موجود در گوشت قرمز باشد.

همچنین نتایج نشان می دهد مصرف بیش از حد پروتئین گوشت قرمز خطر مرگ را تا 74 درصد افزایش می دهد و احتمال مرگ ناشی از دیابت را هم تا چندین برابر بیشتر می نماید.

با این حال پروتئین یکی از سه ماده مغذی اصلی مورد احتیاج بدن است که علاوه بر افزایش فرایند رشد و ترمیم بافت ها، به ساخت و حفظ توده عضلانی یاری می نماید. از این رو باید مقدار کافی پروتئین در رژیم غذایی گنجاده گردد.

طبق توصیه کارشناسان، 10 تا 30 درصد مصرف کل کالری روزانه باید شامل پروتئین باشد. مثلا اگر مصرف روزانه کالری شما 1500 است، انرژی به دست آمده از پروتئین باید بین 150 تا 450 کالری باشد.

بعضی متخصصان هم توصیه می نمایند که باید 0.8 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از بدن در روز مصرف گردد. بدین منظور باید وزن بدن در عدد 0.8 ضرب گردد. مثلا برای فردی با وزن 75 کیلوگرم، میزان پروتئین مصرفی روزانه اش 60 گرم خواهد بود.

اما در خصوص افراد پرفعالیت نظیر ورزشکاران، میزان مصرف 1.2 تا 1.7 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن توصیه می گردد.

همچنین طبق بعضی توصیه ها، میزان پروتئین مصرفی برای مردان 56 گرم و برای زنان 46 گرم است.

منبع: همشهری آنلاین

به "مصرف بیش از حد گوشت قرمز خطر مرگ ناشی از سرطان را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف بیش از حد گوشت قرمز خطر مرگ ناشی از سرطان را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید