معاون مایک پمپئو استعفا کرد

به گزارش وبلاگ سفر به نقل از آسوشیتدپرس، کیمبرلی برایر، معاون مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در امور نیمکره غربی از مقام خود استعفا کرد.

معاون مایک پمپئو استعفا کرد

اگرچه علت استعفای معاون وزیرخارجه آمریکا دلایل شخصی عنوان شده، اما منابع دیگری به اختلاف نظر او با دولت ترامپ اشاره کرده اند.

در همین ارتباط نیز گفته شده برایر با مقامات وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با توافق اخیر واشنگتن با گواتمالا در حوزه مهاجرت اختلاف نظر اساسی داشته و با این توافق مخالف بوده است.

طبق این توافق، مهاجران کشورهای آمریکای مرکزی پیش از ادامه راستا به سمت آمریکا، لازم است تا در گواتمالا متوقف شوند و از همانجا درخواست پناهندگی بدهند.

اگرچه دولت گواتمالا با تهدید و فشار دولت ترامپ توافق یاد شده را امضا کرده، اما بسیاری در آمریکا و خارج از امریکا با این توافق مخالفت کرده و آن را غیر انسانی عنوان کرده اند.

کارشناسان با توجه به گسترش فقر در گواتمالا و فقدان امکانات کافی در این کشور، نگه داشتن سیل عظیم مهاجران آمریکای لاتین در این منطقه را بحران زا و عامل تشدید مسائل اقتصادی و اجتماعی بیشتر برای مهاجران عنوان می کنند، هرچند دولت گواتمالا پذیرفته که پلیس این کشور مانع عبور مهاجران به سمت مرزهای آمریکا شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "معاون مایک پمپئو استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون مایک پمپئو استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید