نماینده کره شمالی در مجمع عمومی سازمان ملل، توقف مذاکرات دو کشور را به گردن آمریکا انداخت

به گزارش وبلاگ سفر، پس از گذشت یک سال از نخستین دیدار دونالد ترامپ با کیم جونگ اون، کره شمالی امروز (دوشنبه) اقدامات سیاسی و نظامی آمریکا را دلیل شکست در از سرگیری مذاکرات بین دو کشور بیان کرد.

نماینده کره شمالی در مجمع عمومی سازمان ملل، توقف مذاکرات دو کشور را به گردن آمریکا انداخت

به گزارش وبلاگ سفر، به نقل از خبرگزاری رویترز، کره شمالی طی این ماه، از آغاز مجدد مذاکرات در اواخر سپتامبر خبر داده بود. از سوی دیگر مایک پاپمئو، وزیر خارجه آمریکا، هفته پیش گفت امکان مذاکره در سپتامبر وجود ندارد؛ او از آمادگی واشنگتن برای از سر گیری مذاکرات گفته و آن را مهم بر شمرده بود.

کیم سونگ، سفیر پیونگ یانگ در سازمان ملل، طی سخنرانی امروز خود در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی گفت زمان آن رسیده که واشنگتن، طرح های خود برای مذاکره را ارائه کند.

او در روز آخر این نشست خواهان آن شد که بیانیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در نشست ژوئن سال پیش، به طور کامل به اجرا در بیاید. این دو رهبر طی بیانیه مذکور توافق نموده بودند تا روابط جدیدی بین دو دولت برقرار گردد و کره شمالی به سوی خلع تسلیحات هسته ای پیش رود.

کیم سونگ گفت: بیش از یک سال گذشته و روابط کره شمالی و آمریکا، پیشرفت کمی داشته و وضعیت شبه جزیره کره، از دامنه تنش های فزاینده خارج نشده است؛ این به آمریکا بستگی دارد که مذاکرات میان دو کشور، به پنجره فرصت ها تبدیل گردد یا وضعیت به سوی تشدید بحران پیش رود. او طی سخنان خود، کره شمالی را با نام رسمی جمهوری دموکراتیک خلق کره خطاب کرد.

ترامپ طی سخنرانی سال جاری خود در مجمع عمومی سازمان ملل، اشاره ای کوتاه به کره شمالی داشت و به رهبران حاضر در نشست گفت دیپلماسی برجسته ای با رهبر کره شمالی اتخاذ نموده است.

رئیس جمهوری آمریکا طی سخنرانی سال 2017 خود در همین مجمع، هشدار به نابودی کره شمالی داده بود؛ با این حال از ماه ژوئن سال پیش به بعد، او سه بار با کیم جونگ اون دیدار داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نماینده کره شمالی در مجمع عمومی سازمان ملل، توقف مذاکرات دو کشور را به گردن آمریکا انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده کره شمالی در مجمع عمومی سازمان ملل، توقف مذاکرات دو کشور را به گردن آمریکا انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید