ورزشکاران سیستان و بلوچستان 48 مدال کشوری را کسب کردند

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: ورزشکاران نوجوان این استان تاکنون در دومین دوره المپیاد استعداد های برتر کشور پیروز به کسب 48 مدال طلا، نقره و برنز شدند.

ورزشکاران سیستان و بلوچستان 48 مدال کشوری را کسب کردند

به گزارش خبرنگار از ، ادهم کرد زابلی مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: دومین دوره المپیاد استعداد های برتر از 30 مرداد در سراسر کشور آغاز شده که بیش از 700 ورزشکار سیستان و بلوچستان در این دوره از رقابت های کشوری شرکت کردند.

او افزود: ورزشکاران سیستان و بلوچستان تاکنون پیروز به کسب 11 مدال طلا، 12 نقره و 24 مدال برنز شدند که رشته های دوومیدانی، بوکس و ورزش های رزمی بیشترین مدال های این دوره از رقابت را از آن خود کردند.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: بانوان ورزشکاران این استان نیز تاکنون توانسته اند یک مدال طلا، چهار نقره و 12 برنز را از آن خودکنند.

او ادامه داد: 600 ورزشکار از سیستان و بلوچستان سال گذشته در نخستین دور رقابت های المپیاد استعداد های برتر کشور شرکت کردند که پیروز به کسب 9 مدال طلا، چهار نقره و 19 برنز در رشته های مختلف ورزشی شدند.

کردزابلی گفت: 40 ورزشکار استان بعد از کسب پیروزیت در نخستین دوره المپیاد استعداد های برتر 12 تا 15 سال کشور به اردوی تیم ملی دعوت شدند که در تاریخ ورزش این نقطه از ایران اسلامی بی سابقه است.

او با اشاره به جهش در جذب ورزشکاران گفت: هم اینک 46 هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی در استان مشغول فعالیت هستند.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ورزشکاران سیستان و بلوچستان 48 مدال کشوری را کسب کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزشکاران سیستان و بلوچستان 48 مدال کشوری را کسب کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید