پنتاگون از ادامه خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه اطلاع داد

به گزارش وبلاگ سفر، فارس نوشت: مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا آدینه گفته که خروج نظامیان این کشور از شمال سوریه ادامه دارد.

پنتاگون از ادامه خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه اطلاع داد

اسپر علاوه بر این در این بیانیه گفت هیچ سرباز آمریکایی در فرایند اجرایی منطقه امن در سوریه مشارکت نخواهد کرد.

کاخ سفید چهارشنبه هفته گذشته (17 مهرماه) بعد از گفت وگوی تلفنی ترامپ و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت که نیروهای آمریکایی از مناطق نزدیک به نوار مرزی سوریه و ترکیه عقب نشینی می نمایند. بسیاری، این اقدام را چراغ سبز واشنگتن به آنکارا برای انجام عملیات علیه شبه نظامیان کرد در این مناطق تفسیر کردند.

نیروهای آمریکایی تا به حال از این چند شهرسوریه از جمله رقه، منبج، عین عیسی، عین العرب (کوبانی) و رأس العین خارج شده اند.

ترکیه از هفته ها پیش اعلام نموده بود که میخواهد علیه مناطق کردنشین شمال سوریه عملیاتی نظامی انجام داده و در نوار مرز با سوریه یک منطقه امن ایجاد کند. آنکارا برای این کار آوارگان سوری را بهانه و ادعا نموده که میخواهد آوارگان مقیم در ترکیه را در این منطقه امن اسکان دهد.

ترامپ در روزهای گذشته در واکنش به نقدها از راهبردش در سوریه و رها کردن نمودهای سوری عملیات ترکیه را بخشی از جنگ 200 ساله ترکیه با گروهی از نمودها توصیف نموده و گفته که قصد ندارد آمریکا را وارد آن کند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "پنتاگون از ادامه خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون از ادامه خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید