پیغام شهردار تهران به مناسبت روز خبرنگار

به گزارش وبلاگ سفر، شهردار تهران در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت ونوشت: تحقق رؤیای شهر شفاف، بدون حضور قدرتمند، امن و حرفه ای خبرنگاران در همه عرصه های مدیریت شهری ممکن نیست.

پیغام شهردار تهران به مناسبت روز خبرنگار

به گزارش وبلاگ سفر، پیروز حناچی در پیغام خود به مناسبت 17 مرداد، روز خبرنگار این چنین نوشت: عصر ما، عصر حاکمیتِ مفهوم پرمعنا و پربسامد شهروند است. زمانه ای که شهروند بر اریکه حق نشسته و از حق چگونه زیستن خود در برابر اراده های غیر، دفاع می نماید. شهروندِ عصر ما با ابزارهای متعددی که در اختیار دارد قدرتمند و توانا در پیگیری حقوق و کسب آگاهی های لازم شهروندی خود است. قدرتمندی شهروندِ مطالبه گر زمانه ما اگرچه دلایل تاریخی، سیاسی و اجتماعی مختلفی دارد اما بیش از همه مدیون دستگاهِ آگاهی سازِ رسانه و ابزارهای متعدد ارتباط جمعی است. آگاهی اطلاعات نیست که در قالب عدد و رقم بیاید، آگاهی دانش ضمنی است و محصول اراده قدرتمند رسانه است.

وقتی شهروند در کنار شهر قرار می گیرد، عینیت می یابد و در این وضعیت عینی، وبلاگ سفر عطف به صندلی آگاهی بخش خود شرکای اصلی مدیران شهری محسوب می شوند. آنان در خدمتگزاری به شهروندان، مسئولیت برجسته و مهمی برعهده دارند. تحقق رؤیای شهر شفاف، بدون حضور قدرتمند، امن و حرفه ای وبلاگ سفر در همه عرصه های مدیریت شهری ممکن نیست. اگر شعار شفافیت می دهیم و می خواهیم تهران را پشت شیشه شفاف مدیریت کنیم، باید تمام شرایط ایده آل را برای حضور وبلاگ سفر مقتدر و مسئول در تمام ارکان فراهم کنیم.

وبلاگ سفر و به طور کلی فعالان رسانه یکی از بزرگترین ناظران مدیران شهری هستند. همه وبلاگ سفر حق دارند در تمام شرایط از همه مدیران شهری، انتقاد سازنده و از آنان برای همه تصمیماتشان پاسخ بخواهند. وبلاگ سفر نمایندگان حقیقی مردم هستند و ما برای تحقق شعار تهران شهری برای همه باید به حق اطلاعاتیِ شهروندان التزام داشته باشیم و التزام عملی به این حق بزرگ انسانی، به بهترین نحو به وسیله آزادی بیان وبلاگ سفر حاصل می گردد.

یکی از مهمترین نمودهای عینی مسئولیت برجسته وبلاگ سفر در اداره شهر، حاکمیت بلامنازع آنان در شرایط بحران است. بحران های شهری عمدتاً محصول وضعیت کالبدی شهر هستند. مدیران شهری در شرایط بحرانی شهر، بدون همکاری وبلاگ سفر، نمی توانند از پس بحران برآیند. تهران شهری بر بستر بحران های بالفعل است و همچنانکه مدیران شهر باید بر آموزش و افزایش مهارت کارشناسان و مدیران حوزه مدیریت بحران همت عالی به خرج دهند، مدیران رسانه ها نیز باید وبلاگ سفر خود را بر دانش های مرتبط با مدیریت بحران مسلط نمایند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، در خاتمه این پیغام امده است: روز خبرنگار، روز بزرگی است و فراتر از تبریک و شادباش به این پیغام آوران امید و آگاهی، در عرصه عینی باید قدردان آنان بود. در این راستا، مدیریت شهری تهران اعتقاد پایدار دارد، باید فضای امن و آرام برای کار حرفه ای، سخت و پرتاثیر وبلاگ سفر شهری فراهم آورد. برای این مهم، در روز خبرنگار از تمام همکارانم در تمامی بخش های مدیریت شهری کلانشهر تهران می خواهم فضای همدلانه لازم را برای کار خبری آنان ایجاد نمایند. امید است با همراهی پرسشگرانه و مطالبه گرانه وبلاگ سفر، شهر را برای شهروندان، محلی امن و برای زندگی دل انگیز و زیبا تبدیل کنیم. مردم بر شهر حق دارند و این حق به بهترین شیوه در قلم روزنامه نگاران تجلی می یابد و توسط مدیران شهری جامه عمل می پوشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیغام شهردار تهران به مناسبت روز خبرنگار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام شهردار تهران به مناسبت روز خبرنگار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید