کاهش میانگین بارش های فصل پاییز در کرمانشاه

به گزارش وبلاگ سفر، معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه گفت: میانگین بارش باران در پاییز سال جاری به 133. 4 میلی متر رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش نشان می دهد.

کاهش میانگین بارش های فصل پاییز در کرمانشاه

به گزارش وبلاگ سفر انلاین به نقل از ایرنا، علی محمد زوراوند یکشنبه اول دی ماه در گفت و گو با وبلاگ سفر اظهارداشت: بارش های فصل پاییز سال جاری در استان کرمانشاه در مقایسه با سال گذشته که 258. 7 میلی متر بود 48 درصد و نسبت به دوره بلندمدت نیز یک درصد کاهش داشته است.

وی پربارش ترین نقطه استان در فصل پاییز 98 را ماهیدشت با 207. 3 میلی متر ذکر کرد و گفت: کرمانشاه با 183. 6 میلی متر و حمیل با 169. 4 میلی متر بارندگی در رده های دوم و سوم شهرهای پربارش استان قرار دارند.

زوراوند همچنین از سومار با 54. 2 میلی متر، قصرشیرین با 93 میلی متر و گیلانغرب با 106 میلی متر به عنوان کم بارش ترین نقاط استان در فصل پاییز یاد کرد.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه در ادامه و با بیان اینکه همه نقاط استان در پاییز سال جاری نسبت به سال گذشته با کاهش بارندگی روبرو بوده اند، گفت: بیشترین کاهش در پاوه و سومار با 74 درصد و سپس جوانرود با 66 درصد رخ داده است.

وی گفت: شهرهای کرمانشاه با 22 درصد کاهش، ماهیدشت با 25 درصد و سنقروکلیایی نیز با 33 درصد کمترین کاهش بارندگی را در پاییز سال جاری نسبت به سال قبل داشته اند.

زوراوند یادآوری کرد: میانگین بارش های پاییز سال جاری در مقایسه با دوره بلندمدت نیز در 13 شهر روانسر، قصرشیرین، سنقروکلیایی، گیلانغرب، پاوه، جوانرود، صحنه، سومار، ثلاث باباجانی، کرندغرب، کوزران، گهواره و گواور نیز با کاهش روبرو بوده است.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه بارش های پاییز استان در حد نرمال بود، اضافه کرد: پیش بینی می گردد بارش های فصل زمستان کمتر از نرمال باشد.

وی توضیح داد: طبق پیش بینی های بلندمدت اجرا شده انتظار می رود میانگین بارش استان در دی ماه بین 40 تا 55 میلی متر باشد در حالی که دامنه بارش نرمال باید بین 50 تا 70 میلی متر باشد.

زوراوند همچنین با بیان اینکه انتظار می رود بارش بهمن ماه نیز در استان بین 40 تا 60 میلی متر باشد، گفت: طبق پیش بینی های به عمل آمده در اسفندماه نیز بین 50 تا 65 میلی متر بارش خواهیم داشت.

معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه در خاتمه گفت: احتمال تعییر باتوجه به نوسانات جوی در آمارهای ارایه شده وجود دارد و قطعی نیست.

منبع: همشهری آنلاین

به "کاهش میانگین بارش های فصل پاییز در کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش میانگین بارش های فصل پاییز در کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید