2 انفجار همزمان در بغداد چندین زخمی برجای گذاشت

به گزارش وبلاگ سفر، فارس نوشت: انفجار دو بمب در شرق شهر بغداد، پایتخت عراق منجر زخمی شدن شماری از ساکنان این شهر شد.

2 انفجار همزمان در بغداد چندین زخمی برجای گذاشت

منبعی امنیتی در عراق شامگاه پنجشنبه به شبکه سومریه این کشور گفت که عصر امروز در منطقه شرقی بغداد، دو بسته انفجار همزمان منفجر شدند که تا الان چند نفر از آن ها زخمی شده اند.

هنوز جزئیاتی از این انفجارها و اینکه چه کسی پیش این انفجارها بوده، خبری خبری منتشر نشده است. شهر بغداد طی یکی دو هفته اخیر معمولاً یک روز در میان شاهد وقوع انفجارهایی است که با نارآمی ها و سوء استفاده بعضی از عناصر تروریستی افزایش یافته است.

همزمان با این دو انفجار، ساعتی پیش رسانه های عراق از وقوع حمله انتحاری در شهر سامرا اطلاع دادند که طی آن یک از عناصر ترویست با منفجر کردن خود در بین نیروهای الشحد الشعبی، هفت تن از آن ها را به شهادت رساند.

از جنوب شهر موصل، مرکز استان نیروی (شمال غرب) عراق) نیز گزارش شده است که بر اثر نارنجک برجای مانده از تروریست های گروه داعش، سه کودک عراقی کشته و دو فرد بالغ نیز زخمی شده اند.

همچنین حمله تروریستی به نیروهای الحشد الشعبی در شهر سامراء دستکم 10 شهید یا زخمی بر جای گذاشته است.

کمیته اطلاع رسانی امنیتی عراق روز پنجشنبه از شهید و زخمی شدن 10 نفر از نیروهای الحشد الشعبی در انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در شهر سامراء اطلاع داد.

این کمیته در بیانیه ای خاطرنشان کرد: یک تروریست انتحاری جمعی از نیروهای عملیات سامراء متعلق به تیپ 313 الحشد الشعبی را هدف گرفت که با شهادت هفت نفر از آنها و زخمی شدن سه نفر دیگرشان همراه شد.

یک مقام امنیتی عراق هم در این باره به وبگاه خبری موازین نیوز گفت: یک عامل انتحاری سوار بر خودروی بمبگذاری شده خود را نزدیک جمعی از نیروهای الحشد الشعبی از هنگ ذی قار منفجر کرد و همه شهدا و مجروحین از استان ذی قار هستند.

نیروهای الحشدالشعبی در مقطع اخیر که عناصر داعش از شرایط ناآرامی های عراق بهره برداری نموده بود چندین حمله تروریست ها در مناطق مختلف بخصوص شرق و شمال عراق به شکلی منحصر به فرد ناکام گذاشتند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "2 انفجار همزمان در بغداد چندین زخمی برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 انفجار همزمان در بغداد چندین زخمی برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید