6 زیردریایی جدید به ناوگان دریایی روسیه می پیوندد

به گزارش وبلاگ سفر، به گفته منابع خبری در مجتمع صنایع دفاعی روسیه، ناوگان نظامی-دریایی این کشور در سال 2020 برای نخستین بار بعد از 28 سال، بطور همزمان 6 فروند زیردریایی، از جمله چهار زیردریایی اتمی تخصصی تحویل خواهد گرفت.

6 زیردریایی جدید به ناوگان دریایی روسیه می پیوندد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سفر به نقل از خبرگزاری تاس، یک مقام مطلع در مجتمع صنایع دفاعی روسیه روز آدینه به این خبرگزاری گفت که ناوگان نظامی-دریایی روسیه در سال 2020 برای نخستین بار طی 28 سال گذشته، از شرکت های کشتی سازی این کشور به طور همزمان 6 فروند زیردریایی از جمله، چهار زیردریایی اتمی دریافت خواهد نمود.

به گفته وی، بر اساس قرارداد امضاء شده، شرکت سیوماش در سال 2020 باید نخستین سری از زیردریایی های طرح 955آ کنیاز آلیگ و نخستین سری از طرح 855ام نواسیبیرسک را به ناوگان دریایی روسیه تحویل دهد. این شرکت همچنین زیردریایی طرح 885ام قازان و زیردریایی اتمی تخصصی طرح 09852 بلگوراد را به ناوگان دریایی کشور تحویل خواهد داد.

به گفته وی، البته این زیردریایی اتمی مدتی زیر نظر موسسه تحقیقات دریایی عمیق وزارت دفاع و بدون دستگاه های ویژه پوسیدون زیردریایی قرار خواهد داشت، برای این که آزمایشات بر روی آن هنوز به انتها نرسیده است.

این مقام مطلع همچنین بیان کرد که شرکت آدمیرال ورفی هم دو فروند زیردریایی دیزلی-الکتریکی: از جمله زیردریایی طرح 636 والخوف و نخستین سری طرح زیردریایی 677 کرانشتادت را به ناوگان دریایی روسیه تحویل خواهد داد.

مقامات رسمی شرکت های کشتی سازی روسیه در تفسیر این اظهارات، به این خبرگزاری بیان کردند که تمامی کشتی هایی که طبق سفارشات دولتی در حال فراوری هستند، طبق برنامه مورد توافق به وزارت دفاع تحویل داده خواهند شد.

پیش از این، سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه اعلام نموده بود که تا انتها امسال ناوگان دریایی این کشور سه زیردریایی جدید از جمله یک زیردریایی دیزلی و دو زیردریایی اتمی تحویل خواهد گرفت.

لازم به شرح است، در دوران اتحاد جماهیر شوروی طی سال های مشخصی ناوگان نظامی-دریایی بیش از ده زیردریایی در سال تحویل می گرفت، برای مثال، تنها در سال 1971 ناوگان نظامی-دریایی شوروی سابق از شرکت های کشتی سازی این کشور 12 زیردریایی اتمی از انواع مختلف تحویل گرفته بود که چنین چیزی در دنیا سابقه نداشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "6 زیردریایی جدید به ناوگان دریایی روسیه می پیوندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 زیردریایی جدید به ناوگان دریایی روسیه می پیوندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید