اخبار اقتصادی

دادستان های آمریکا از گوگل شکایت می نمایند

بر اساس گزارشی که از سوی وال استریت ژورنال منتشر شده، گوگل احتمالا در ماه های آینده حداقل با یک دادخواست ضد انحصار در بخش کسب و کار تبلیغات خود از سوی وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا و همچنین دادستان های ایالتی روبه رو می گردد.

21 تیر 1399

بایدن در صورتی می تواند رئیس جمهور شود که لکنت زبان نداشته باشد!

رسانه آمریکایی چالش های مهم و پیش روی بایدن را برای پیروزی در انتخابات 2020 در ماه نوامبر مورد بررسی قرار داده است.

14 تیر 1399

تاکید عراقچی و همتای ترکمنستانی بر بازگشایی مرزهای 2 کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی

معاونان وزرای خارجه ایران و ترکمنستان بر لزوم همکاری مشترک برای برطرف کردن موانع حاصل از شیوع کرونا و بازگشایی مرزهای ریلی و جاده ای با رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کردند.

13 تیر 1399

مرگ بیش از 40 بیمار کرونایی دیگر در پایتخت روسیه

در مسکو، به عنوان کانون اصلی شیوع بیماری کرونا در روسیه، 41 بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور از 650 نفر گذشت.

12 تیر 1399

قیمت آیفون 12 های اپل لو رفت

اپل در حال آماده سازی نسل جدید آیفون های پرچمدار خود است و به نظر می رسد که تا اینجای کار طراحی این گوشی ها نهایی شده و بخشی از مشخصات آنها قطعی شده است. حالا برای اولین بار اطلاعاتی در خصوص قیمت آیفون 12 های اپل لو رفته است که حامل خبرهای خوبی برای طرفداران...

10 تیر 1399

یادداشت مهمان ، آمریکا،رسانه و نفت در کشورهای عربی

تحلیلگر سیاسی استدلال کرد که احتمالاً آمریکا برای جلوگیری از تبعات وخیم مالی ناشی از افت شدید قیمت نفت، به رویکرد جنگ طلبانه و میلیتاریستی روی آورد.

4 تیر 1399

سقوط آزاد فراوری ناخالص داخلی اسپانیا بر اثر کرونا

بانک مرکزی اسپانیا از سقوط 6 تا 13 درصدی فراوری ناخالص داخلی این کشور به دلیل بحران کرونا اطلاع داد.

1 تیر 1399

ابعاد آثار گسترش ویروس کرونا بر حوزه شهری و شهرسازی

مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی ابعاد آثار گسترش ویروس کرونا بر حوزه شهری و شهرسازی پرداخت.

1 تیر 1399

دادستان کل آمریکا: از فرمانداران حامی قرنطینه شکایت می کنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ویلیام بار دادستان کل آمریکا به مناقشه معترضان به قرنطینه و فرمانداران دموکراتی که اصرار به تداوم آن دارند شکل تازه ای بخشید و مدعی شد چنانچه به این نتیجه برسد که اقدام این فرمانداران به نقض آزادی های شهروندی منجر...

31 خرداد 1399

واکنش افکار عمومی آمریکا به عملکرد ترامپ در دوران کرونا چگونه است؟

واکنش افکار عمومی به نحوه عملکرد رئیس جمهور آمریکا در دوران کرونا دچار افت و خیز بوده است، اما ادامه این فرایند گویای اخبار خوبی برای دونالد ترامپ نیست.

29 خرداد 1399

حمام های سنتی مراکش و تجربه بیاد ماندی استفاده از آن

حمام های سنتی مراکشحمام های سنتی مراکش : مراکش یا همان مغرب ، کشوری است در شمال غربی آفریقا. مراکش ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس دارد که از شمال به جبل الطارق و دریای مدیترانه می رسد. کشور مراکش از سوی خاور با کشور الجزایر، از غرب با اقیانوس اطلس، از جنوب...

28 خرداد 1399

خبرنگاران تونل سیاه طاهر عیدی دولت به مردم اورامانات است

کرمانشاه- خبرنگاران- استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت احداث تونل سیاه طاهر در منطقه اورامانات، گفت: احداث این تونل عیدی دولت به مردم این منطقه برای تسهیل در تردد اهالی منطقه است.

27 خرداد 1399

مقاله: بازسازی ساختمان فرسوده را از کجا آغاز کنیم؟

آیا به بازسازی ساختمان احتیاج است یا نه؟ این تصمیمی است که باید صاحبخانه با توجه به شرایط خاص ساختمانش آن را بگیرد. این تصمیم ممکن است به خاطر روحیه تنوع طلبی باشد و یا بر اثر وجود آسیب های جدی در ساختمان؛ آسیب هایی ناشی از آتش سوزی، سیل و زلزله یا آسیب...

20 خرداد 1399

کووید-19 و کاهش شدید میزان اشتغال در جهان

مرکز پژوهش های اتاق ایران اقدام به ترجمه تازه ترین گزارش سازمان بین المللی کار درباره بحران ویروس کرونا و تاثیر آن در حوزه اشتغال گذاشته است. طبق این گزارش، بحران کووید-19 از طریق اختلال اقتصادی گسترده، 3.3 میلیارد نیروی کار جهانی را تحت تأثیر قرار می دهد....

19 خرداد 1399

هشدار کرملین درباره ادامه بحران مالی و انتقاد از اقدامات عربستان

سخنگوی کرملین با تأکید بر لزوم اقدامات ضدبحران هماهنگ کشورها برای مقابله با بحران مالی کنونی در دنیا،از جمله به دلیل بیماری کرونا، از آمادگی روسیه برای انجام مذاکراتی سازنده برای تثبیت بازار بین المللی انرژی اطلاع داد.

7 خرداد 1399

اولین قطعنامه سازمان ملل درباره کرونا صادر شد

مجمع عمومی سازمان ملل متحد اولین قطعنامه خود را در موضوع شیوع جهانی این ویروس صادر کرد.

3 خرداد 1399

صندوق بین المللی پول برای اعطای وام، با مقامات ایران مذاکره می کند

خبرنگاران: صندوق بین المللی پول از برقراری تماس با مقامات ایران در خصوص درخواست این کشور برای بهره مندی از کمک مالی این نهاد جهانی به منظور مقابله با آثار ناشی از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

2 خرداد 1399

از کاوشگر خورشیدی پارکر چه می دانید؟

در ابتدا قرار بود پارکر سال 2015 به فضا پرتاب شود. تاریخ پرتاب سپس تا تابستان 2018 به تعویق افتاد و در نهایت 11 اوت به عنوان تاریخ نهایی پرتاب انتخاب شد که در آخرین لحظات به 12 اوت 2018 موکول شد.

29 اردیبهشت 1399

خبرنگاران افزایش فراوری ماسک N95 در همدان

همدان- خبرنگاران- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از فراوری انواع ماسک در همدان اطلاع داد و گفت: علاوه بر ماسک های معمولی، نوع N95 نیز برای تامین احتیاج مراکز درمانی استان فراوری می گردد که به زودی آمار فراوری آن به روزانه 30 هزار عدد افزایش می یابد....

25 اردیبهشت 1399

کشتی جنگی انگلیسی پس از 7 ماه خلیج فارس را ترک کرد

نیروی دریایی انگلیس از خروج یک فروند کشتی جنگی خود از تنگه هرمز پس از گذشت 7 ماه و بازگشت آن به پایگاه دریایی پورتسموث در انگلیس اطلاع داد.

21 اردیبهشت 1399
تعداد: (151)