صنایع دستی

پیست اسکی کاکان بدون استفاده مانده است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیست اسکی کاکان با وجود ظرفیت مناسبی که برای جذب گردشگر دارد به دلیل عدم فراهم بودن امکانات لازم، بدون استفاده مانده است.

18 فروردین 1399

70 هزار هنرمند صنایع دستی بیمه هستند، 35 هزار نفر در نوبت بیمه

به گزارش خبرنگاران، فریدون میرزالو ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید تعدادی از مدیران حوزه گردشگری از کاروانسرای دیرگچین قم در جمع خبرنگاران از بیمه 70 هزار نفر از هنرمندات صنایع دستی کشور خبر داد و مطرح کرد: 35 هزار نفر طی درخواست های اعلام شده در نوبت برای...

14 فروردین 1399

برای تهیه هدیه مناسب مدیران به چه مواردی می بایست توجه کرد

اگر قرار باشد روزی خودرویی برای خودتان انتخاب کنید به چه چیزهایی توجه می کنید؟ قیمت، زیبایی، لوکس بودن، رنگ، تجهیزات رفاهی و امثال این ویژگی ها جزیی از افکار شما برای این انتخاب خواهند بود.

23 دی 1398

20 کاری که در سفر به آفریقا باید انجام داد

1.تجربه اقامت در دل طبیعتنایروبی پایتخت کشور کنیا حدود 4 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر در شرق کشور کنیا و معروف به شهر سبز (در زیر تیغ) آفتاب است. تا قبل از سال 1899 میلادی این شهر منطقه باتلاقی بود، اما احداث مرکز خط آهن دوره جدیدی از شکوفایی را برای این...

19 دی 1398

کارگاه توانمندسازی فعالان رودوزی های سنتی استان گلستان برگزار می گردد

کارگاه توانمندسازی فعالان رودوزی های سنتی استان گلستان فردا پنج شنبه 6 دی 1397 با حضور مسئولان کشوری و استانی در گنبد کاووس برگزار می گردد.

15 مهر 1398

آلبوم فرصت های سرمایه گذاری خراسان رضوی رونمایی می گردد

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: آلبوم فرصت های سرمایه گذاری استان به زودی رونمایی می گردد.

13 مهر 1398

جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی در اردبیل برگزار می گردد

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برگزاری اولین جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی در این استان اطلاع داد.

13 مهر 1398

پرونده ثبت جهانی منظر فرهنگی هورامان تهیه می گردد

پرونده ثبت جهانی منظر فرهنگی هورامان در امسال با همکاری دو استان کردستان و کرمانشاه به صورت مشترک از روستاها، مناظر طبیعی و فرهنگی، آیین ها و اسطوره های دو استان تهیه و تدوین خواهد شد.

8 مهر 1398

تدوین 500 شاخص علمی در راستای توسعه پایدار میراث فرهنگی اصفهان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان از اتمام مرحله اول طرح تدوین 500 شاخص علمی در راستای توسعه پایدار استان اصفهان در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توسط دفتر مطالعات و پژوهش این ادارۀ کل اطلاع داد.

4 مهر 1398

عرضه 1000 قلم تولیدی زندانیان اصفهان در نمایشگاه صنایع دستی

مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان از عرضه هزار قلم صنایع دستی فراوری شده توسط زندانیان این استان در سی و دومین نمایشگاه صنایع دستی اطلاع داد و گفت: 2500 اشتغال مولد در اصفهان داریم و هزار زندانی در بخش صنایع دستی فعالیت می نمایند.

2 مهر 1398

دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی با اعضای هیئت مدیره جامعه تورگردانان ایران

نشست معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با رئیس و اعضای هیئت مدیره جامعه تورگردانان ایران برگزار گردید.

1 مهر 1398

مجموعه ارس های کهنسال روستای تلاتر در فهرست میراث ملی طبیعی کشور به ثبت رسید

به منظور حفاظت و نگهداری از آثار ارزشمند طبیعی مجموعه ارس های کهنسال روستای تلاتر واقع در منطقه الموت غربی به همت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در فهرست میراث ملی طبیعی به ثبت رسید.

29 شهریور 1398

شروع فصلی دیگر از مرمت خانه فرخی یزدی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از شروع بخشی دیگر از عملیات مرمت و بازسازی خانه تاریخی فرخی یزدی اطلاع داد.

28 شهریور 1398

نمایشگاه میناکاری در سعدآباد برگزار می گردد

نمایشگاه آثار میناکاری از 19 الی 25 اسفند در گالری ملی صنایع دستی واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می گردد.

26 شهریور 1398

افزایش 196 تخت به ظرفیت اقامت استان اصفهان، اشتغال مستقیم 146 نفر در صنعت گردشگری استان

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان صبح امروز از افزایش 196 تخت به ظرفیت اقامت استان اصفهان و اشتغال مستقیم 146 نفر در صنعت گردشگری استان هم زمان با سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی به شمال استان اصفهان اطلاع داد.

25 شهریور 1398

مراکز اقامتی استان کرمانشاه، برای نوروز 98 افزایش قیمت ندارند

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اعلام نمود: در ایام نوروز 98 نرخ اسکان در اقامتگاه های رسمی استان هیچ افزایش نرخی ندارند.

23 شهریور 1398

احیای بافت تاریخی استرآباد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با فرماندار شهرستان گرگان درخصوص پیگیری مباحث سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دیدار و گفت وگو کرد.

23 شهریور 1398

احساس مسئولیت سازمان میراث فرهنگی برای بازگرداندن آثار تاریخی کشور قابل تقدیر است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات سازمان میراث فرهنگی برای بازگرداندن آثار تاریخی ایران از کشورهای خارجی، گفت: این سرمایه های تاریخی و فرهنگی متعلق به همه نسلهای کشور است و کوشش مسئولان میراث فرهنگی در این حوزه قابل تقدیر است....

22 شهریور 1398

برگزاری جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی

نخستین جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در سال جاری، پیرامون طرح های سرمایه گذاری در تأسیسات گردشگری برگزار شد.

22 شهریور 1398

طرح سفر ارزان کجای کار است؟

بسته سفر ارزان آماده شده و پیش پرداختی برای سفر در نظر گرفته شده و مابقی هزینه ها نیز در قالب اقساط پرداخت می گردد. دفاتر مسافرتی با یکی دو بانک صحبت نموده اند تا مسافر مجبور نباشد تمام هزینه را یک جا پرداخت کند. مثلاً یک خانواده سه نفره این بسته سفر را...

20 شهریور 1398
تعداد: (21)